maszyny dwuigłowe stosowane na szwalniach, dlaszwalni.pl
509 023 382 / sklep@dlaszwalni.pl
Jesteśmy autoryzowanym dealerem

Dwuigłówka - i co dalej?

Opublikowano dnia 15-07-2020
Wybór odpowiedniej maszyny dwuigłowej nie jest taki oczywisty. Na rynku występują trzy podstawowe typy dwuigłówki:

  • dwuigłówka płaska,
  • dwuigłówka łańcuszkowa,
  • dwuigłówka drabinkowa.

Pierwsza z nich dwuigłówka płaska, inaczej nazywana również stębnówką 2-igłową, jest to maszyna szwalnicza często wykorzystywana przy produkcji odzieży z tkanin. Podwójny ścieg pozwala np. na rozszywanie ściegów owerlokowych na tkaninach, pomocna przy szyciu kieszeni w spodniach. Jednym z najpopularniejszych modeli jest maszyna marki SIRUBA DT8200 z wyłączaną igłą.

Stębnówka dwuigłowa SIRUBA DT8200

Dwuigłówka łańcuszkowa, to maszyna, której dolny ścieg jest łańcuszkowy, dzięki czemu uzyskujemy elastyczny, mocny ścieg. Polecane są szczególnie do szycia długich szwów, ponieważ zastosowanie chwytaczy łańcuszkowych umożliwia formowanie ściegu bezpośrednio ze szpuli nici, co eliminuje konieczność wymiany szpulek, jak w przypadku standardowej maszyny stebnowej. Maszyny 2-igłowe wykorzystywane są przy konfekcjonowaniu odzieży wizytowej np. przy szyciu wzmocnionego szwu siedzeniowego w spodniach męskich lub przy operacjach z zastosowaniem szwu bieliźnianego, zakładkowego. Jack JK-8558G to jeden z najnowszych modeli dostępnych na rynku. Atutem maszyny  jest konkurencyjna cena z zachowaniem wysokiej jakości wykonania.

Stębnówka łańcuszkowa JACK JK-8558G

Dwuigłówka drabinkowa to maszyna stosowana przy szyciu dzianin- podwijaniu dołów koszulek, rękawków, rozszywaniu ściegu w polarach.  Inne nazwy tej maszyny to renderka lub interlock. Charakterystyczną cechą maszyny jest ścieg podobny do drabinki na dolnej stronie materiału. Maszyna ma możliwość szycia charakterystyczną drabinką również na górnej warstwie materiału (wtedy mówimy o renderce). Najpopularniejsze dwuigłówki drabinkowe to Siruba Foo7KD oraz Jack W4. Obie maszyny to bardzo wszechstronne urządzenia, zapewniające cichą i szybką pracę.
Renderka SIRUBA F007KD-W122-364/FHA silnik DD              Jack W4-D-01GB

Szczegółowe informacje o każdym z rodzajów maszyn znajszesz w kolejnych wpisach.Galeria
  • Profesjonalne doradztwo
  • Zakup ze środków unijnych
  • Raty i leasing
  • Gwarancja jakości

Newsletter

Masz pytanie? Zadzwoń lub napisz do nas: 42 7189557 lub 509 023 382 sklep@dlaszwalni.pl
ul. Konstytucji 3-go Maja 34
95-035 Ozorków
Dotacje EU Zakup na raty Leasing urządzeń